cappuccino 3d

Jutro obchodzimy smakowite święto. Narodowe. Dzień Cappuccino. Ten klasyczny, kremowy i prosty napój jest faworytem na całym świecie. Bo jak można się oprzeć świeżo zaparzonemu espresso z mlekiem i piękną warstwą pianki na górze?

Nie ma lepszego sposobu na obchody tego święta niż rozpoczynając swój dzień od cudownego cappuccino! :)

Nawet jeśli dzień rozpocznie się w najgorszy możliwy sposób, kiedy barman postawi przed Tobą filiżankę boskiego cappuccino humor od razu się poprawia. Jeśli na piance uśmiecha się do ciebie kwiatuszek lub słodkie serduszko nie ma rady – trzeba się choć uśmiechnąć. A kiedy z filiżanki wystaje żyrafa? Fantazja niektórych cudotwórców-barmanów niekiedy po prostu pozostawia nas z otwartą buzią.

cappuccino 3d
dzieło Kazuki Yamamoto // forbes.it

Gdzie powstają najpiękniej „pomalowane” cappuccino? Oczywiście… nie, nie we Włoszech a w Japonii z wysoką kulturą sztuki rysunku, gdzie manga jest jedną z popularniejszych form wypowiedzi.

Jednym ze znanych malarzy pianką jest  Japończyk Kazuki Yamamoto z Osaki. Kazuki tworzył początkowo dwuwymiarowe obrazy mleka i kawy. Jego marzeniem było jednak otwarcie swojego własnego baru specjalizującego się w autorskim cappuccino. I w efekcie końcowym możemy się napić cappuccino 3D. Jedynym problemem klientem mogą być wyrzuty sumienia – zrujnowanie arcydzieła artysty.

cappuccino 3d
podobizna barmana czy klienta? // forbes.it
  • Przepiękne, daleko mi do takich wzorków, choć dostałam od męża w prezencie ekspres cisnieniowy, to niestety nie potrafię nawet wzorkow 2D… a co to takich pięknych…uzależniona od kawy

    • A koniec końców zawsze najważniejszy jest smak i aromat:)

  • Pomysłowe. Mi dobra kawa z rana też zawsze poprawia nastrój :)

  • Mam mały problem. Da się bloga obserwować? Nie wiem jak, a bardzo mi się podoba :)

    • Widzę, że masz bloga na wordpress – można dodać do obserwuj:) Zapraszam. A drugą opcją jest polubienie mojego rpofilu na FB, regularnie podrzucam wpisy – również zapraszam :)

      • Dzięki za pomoc, zaraz spróbuję to rozgryźć 😀