podróże to lifestyle

Drodzy miei;)

Biorę udział w konkursie Blog Roku 2014. Decyzja jest również i dla mnie wielkim zaskoczeniem. Dlaczego? Bo mój włoski blog narodził się dopiero w marcu i, po pierwszych nieśmiałych miesiącach zawieszenia w blogosferze (w tym olśnień co oznacza fajeczka index i dlaczego powinna być zaznaczona 😉 * ), dopiero nabiera rozpędu.

Impusem do blogowania stało się najzwyczajniej w świecie nowe otoczenie. Choć wcześniej WIELE razy jeździłam po pięknej Italii wszerz i wzdłuż, dopiero po dłuższym pobycie tutaj czuję, że naprawdę poznaję ten kraj. Nie tylko stricte turystycznie. Podróżuję również po smakach włoskiej kuchni, układance włoskich dialektów i zakamarkach włoskiej psychiki, obyczajowości i kultury.

Po seriach zaskoczeń, zachwytów, zniechęceń i całej gamy różnych emocji, których doświadczyłam po przyjeździe, pomyślałam, że nie byłoby złym pomysłem podzielić się swoimi obserwacjami z innymi. Stąd nazwa blogu – obserwatore. „E” na końcu MUSIAŁO się znaleźć: moja pokrętna logika podpowiadała, że skoro Włochy to i samogłoska na końcu wyrazu! 😉

Niektórzy z Was mieszkają również we Włoszech i coraz częściej znajduję z Wami wspólny język ;). To cieszy. Wielu z Was po prostu kocha Włochy i dlatego chętnie tu powraca. Dla Was przygotowałam garść „twardych” informacji o Włoszech pomocnych w planowaniu wyjazdu (zakładka planowanie podróży), „zmapowałam” wpisy podróżnicze (zakładka interaktywna mapa) i z ogromna przyjemnością opisuję moje wojaże. Może kogoś i ja zainspiruję? :)

Bardzo się cieszę z każdej opinii, pomysłów i… krytyki. Tak, tak. Również krytyki. Niedawno ktoś napisał, że przy tematyce włoskiej surowy szablon jest po prostu nie ma miejscu! Fakt, prawda, za surowy, nawet na północne, poukładane Włochy. Pojawiło się zdjęcie w nagłówku. Skąd? Oczywiście z mojego ukochanego Wybrzeża Amalfitańskiego. Czuję, że to moje miejsce i na pewno któraś z moich prababek właśnie stąd pochodziła.

Wybrzeże Amalfitańskie
Wybrzeże Amalfitańskie

W zeszłym tygodniu na stronie pojawił się wpis o przebojowości Włoszek. Większość Włoszek ma mocne charaktery. Patrzę z zaciekawieniem jak potrafią one walczyć o siebie, swoich bliskich, swój świat. Choć tekst pisałam wcześniej, akurat na ten dzień był wpisany w kalendarzu do wyświetlenia. Czy nie miałam tego odczytać jako pstryczka w nos, który dałam sama sobie? Zgłosiłam moją świeżynkę blogową do konkursu. Raz się żyje! :)

I takim sposobę biorę udział w konkursie! :)

We wtorek po południu zaczęło się głosowanie sms’owe na Blog Roku 2014. Głosują wszyscy ci, którzy chcą swoim głosem wesprzeć blogera. I słusznie: tym sposobem jury oddaje pierwszeństwo czytelnikom, którzy na codzień czytają bloga. Głosowanie to potrwa do 10 lutego. Z wyłonionych 10 najmocniejszych blogów z każdej kategorii, jury (w przypadku blogów lifestyle – Dorota Gardias) wybierze najlepsze.

Jeśli uznacie, że moje włoskie pisanie warte jest Waszego głosu zapraszam do wysyłania smsk’ów o treści B11527 na numer 7122.

Dochód z SMSów jest przekazywany na rzecz Fundacja Dzieci Niczyje, która pomaga dzieciom doświadczającym przemocy. Koszt SMS’a wynosi 1,23 zł brutto.

Blog Roku 2014

Jeden mały smuteczek jest taki, że można głosować tylko z sieci polskich a wiele/u z Was (to słowo na „E”) nie posiada polskich numerów. W takim przypadku zamiast wykorzystać kciuki do klikania schowajcie je po prostu w garści, do której uprzednio nachuchaliście. :)

Ja swojego bloga zgłosiłam do kategorii lifestyle. Choć najczęściej krążę wokół tematów podróżniczych, sugestią organizatorów, każdy kto na dłużej zapuścił korzenie w obcym kraju taką kategorię powinien wybrać . (O, jak ja nie lubię słowa „emigracja”. Wam też się kiepsko kojarzy?)

A co tam, przecież podróże to prawdziwy lifestyle! :)

Kalabria
Okolice Melito di Porto Salvo w Kalabrii – tu gdzie kończą się Włochy

Kiedy będziecie czytać tego bloga ja będę właśnie w drodze do Reggio Calabrii – czyli miejsca gdzie kończą się Włochy a na Sycylię można przeskoczyć jednym susem. Obiecuję, fotki będą! :)


* Dla niewtajemniczonych jeśli kwadracik index nie ma zaznaczonej fajeczki to oznacza, że blog nie jest indeksowany czyli jest niewidoczny w wyszukiwarkach!

  • Kibicuję i głosuję, polski numer czasem się przydaje, nawet w Bazylikacie! 😀 Trzymam kciuki!!

  • damian

    wartościowy blog i sporo konkretnych, przydatnych informacji, głos wysłany

  • kotkowa

    Suuuper blog cieszę się, że na niego natrafilam przez przypadek, przez 4 lata mieszkałam na południu Włoch w tym roku minie 8 lat jak stamtąd wyjechalam, miło jest poczytać o spostrzeżeniach innych, którzy tam byli , będę TU często zaglądać i oddaję swój głos☺pozdrawiam

    • Baaardzo dziękuję i za głos i za miłe słowa. Zapraszam do komentowania. Skoro mieszkałaś tu przez 8 lat znasz południe jak własną kieszeń:)