Blogi o Włoszech

Zapewne zauważyliście już, że na stronie pojawiła się Lista Blogów o Włoszech.  Jest to mój mocno subiektywny wybór blogów, które najbardziej lubię i cenię.

Niektóre z nich zapewne już znacie, część – możliwe, że nie. Mimo wszystko, uważam, że warto wyróżnić niektóre blogi ze względu na ich treść, lekkość pióra i pozytywne włoskie zakręcenie.

Dom z Kamienia

„W 2007 roku przyjechaliśmy tu pierwszy raz na wakacje. Dwa tygodnie wywróciły życie do góry nogami. Okazało się, że w małym, toskańskim miasteczku odnalazłam swój dom”. Takimi słowami Kasia wprowadza magiczny świat Domu z Kamienia. I w codziennych wpisach opowiada o swoim życiu na toskańskiej prowincji, o zaprzyjaźnianiu się z mieszkańcami Mugello i o gotowaniu w smakach Toskanii.

Ciekawaosta

Na swoim blogu Agnieszka zabiera nas do najmniejszego i najwyżej położonego regionu Włoch – do Doliny Aosty. Niech nazwa regionu Was nie zmyli – tu leżą najwyższe szczyty Europy m.in. Mont Blonc (Monte Bianco) i Matterhorn (Cervino). Jeśli lubicie górskie wędrówki i narty w ambitnym wydaniu ta strona jest właśnie dla Was!

Italia Poza Szlakiem

Magda jest żeglarzem i stąd wiele (a może większość) wpisów jest o włoskich wyspach, morzach i wybrzeżach. Jak pisze o sobiezwiedza enokulinarnie”. I to właśnie lubię –  podążam więc za Magdą odwiedzjąc klimatyczne restauracje, winnice, serowarnie, producentów oliwy i lokalnej żywności. A przy okazji poznając ciekawych ludzi i kultywowane przez nich tradycje regionów.

Blog Julii Wollner

Dr Italianistka 😉 czyli tytułowana specjalistka w temacie Włoch zarażająca wszystkich swoją włoską pasją. Julia pisze lekko, z entuzjazmem i świetnie się ją czyta. Ale nie ma się co dziwić, w końcu jest redaktor naczelną La Rivista – magazynu znanego chyba każdemu miłośnikowi Włoch. Blog znany wcześniej jak ViaGiulia.pl.

WłoskiCafe

Pierwsze słowo jakie przychodzi mi do głowy myśląc o WłoskiCafe to profesjonalizm. Agnieszka prowadzi blog naprawdę na wysokim poziomie więc odwiedzam go z przyjemnością. Mieszka we Włoszech od ponad 20 lat pisząc o włoskiej kulturze, ciekawych miejscach, przekazując najświeższe informacje i ciekawostki prosto z Włoch. Współtwórczyni portalu polacywewloszech.com

Primo Cappuccino

Ania z Primo to osoba pozytywnie nakręcona. Ania spontanicznie i nieschematycznie opowiada o Włoszech i swoich przemyśleniach o pracy pilota. A, że i ja kilka lat pilotowałam tym chętniej tu zaglądam. Popijając cappuccino :).

Nasz Świat

Czyli Polska strona Włoch. To czasopismo i portal dla Polaków, którzy mieszkają w Italii. Pełen ciekawych informacji, aktualności i… linków do blogów o Włoszech pisanych we Włoszech. :)

Moja Bancarella

Bancarella to stragan czyli miejsce gdzie można dostać dobra wszelakie. Tu najcenniejszym dobrem jest informacja, która łączy i integruje społeczność polonijną we Włoszech. Portal o Włoszech prosto z Włoch!


Jeśli poszukujecie wartościowych stron o Włoszech i języku włoskim w necie zapraszam Was również na wpis Język włoski w sieci. To kopalnia dobrych adresów!