Ambasador Włoch w Polsce

Żeglowanie po morzach południa Włoch jest świetnym pomysłem, żeby poznać

Półwysep Apeniński z nieco innej strony  –  od strony marin, wysp, zatoczek, plaż

i przepięknych krajobrazów rysujących linię brzegową lądu.


 

Signa Maris czyli Włochy, o których opowiada morze

Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce zaprosiła mnie do wzięcia udziału w wydarzeniu inaugurującym projekt promocji Południowych regionów Włoch w Polsce. Czwartkowe spotkanie we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie, w którym miałam przyjemność uczestniczyć, poświęcone było prezentacji nowego projektu włoskiego Ministerstwa Kultury i Turystyki – Signa Maris.

Na spotkaniu pojawili się również Ambasador Włoch w Polsce Alessando De Pedys i prezes Włoskiej Izby Handlowo – Przemysłowej w Polsce Pierro Cannas.

Włoski Instytut Kultury w Warszawie
Nie mogło zabraknąć tego zdjęcia. Ambasador Włoch w Polsce Alessando De Pedys pośrodku, a zaraz obok uroczy prelegent – Jacek Pałasiński

A o projekcie i południu Włoch opowiadał dziennikarz TVN24 i wielki pasjonat Włoch Jacek Pałasiński. Zapowiedziany jako człowiek, który zna Włochy lepiej o samych Włochów, rzeczywiście porwał nas wszystkich swoimi przeciekawymi opowieściami.

Tak, chcę pożeglować!

Założenie projektu jest proste. Włochy to kraj morza. Do wszystkich regionów południowych Włoch – Kalabrii, Kampanii, Apulii i Sycylii można dotrzeć od strony portów, plaż, zatoczek. Dlaczego więc nie zachęcić podróżników do nieco innej formy zwiedzania południa? Od strony morza Włochy wyglądają równie pięknie! I, co więcej, żeglowanie umożliwia swobodne poruszanie się pomiędzy wyspami – m.in. Capri i Ischia.

Na dzień dzisiejszy, w pilotażowym projekcie, dla żeglujących turystów stworzono propozycję kilkuset tras w okolicy 38 portów Sycylii, Kalabrii, Kampanii i Apulii. W perspektywie planowane jest rozszerzenie projektu do 20 regionów i 200 portów.

Gdzie i jak mam klikać?

Signa Maris to adres, pod którym możecie wybrać interesujące Was porty z dokładnymi informacjami o samym porcie oraz udogodnieniach i usługach, które są oferowane w okolicy. Wystarczy otworzyć mapę portów, kliknąć na jeden z nich a otworzy się strona portu z mapką najciekawszych miejsc i linkowaniami do ważnych stron.

Możecie się m.in. przekonać się czy w porcie są restauracje, dystrybutory do zatankowania paliwa, prysznice czy wypożyczalnie samochodów i skuterów. A kiedy już się okaże, że samochód można wypożyczyć, na stronie znajdziecie podpowiedzi najciekawszych pod względem historii, kultury, pejzaży i kuchni miejsc w okolicy. Strona podpowie Wam również jakie koncerty i wydarzenia odbywają się w okolicy.

Mi zabrakło jednego: informacji o jednej z mocniejszych atrakcji regionów czyli sagrach. Promocja lokalnej żywności przy dobrej zabawie i w towarzystwie mieszkańców regionu świetnie współgrałaby z projektem zapraszającym zgłodniałych wilków morskich na Południe!

port of amalfi

Strona nie została (jeszcze) przetłumaczona na język polski a do wyboru jest kilka języków w tym włoski i angielski. Jednak bez problemu można nawigować po stronie – jest intuicyjna i podparta czytelnymi mapkami i grafiką.


Zapraszam Was do klikania i testowania funkcjonalności strony. A ja trzymam kciuki za promocję projektu!