Dobre planowanie i organizacja podróży procentuje oszczędnością czasu i pieniędzy, a przy okazji pozwala przewidzieć wiele sytuacji w drodze.

 

Właśnie dlatego proponuję Wam praktyczny przewodnik po Włoszech: dla każdego kto organizuje podróż do Italii i poszukuje konkretnych, aktualnych i praktycznych informacji. Zebrałam w nim pomysły, wskazówki i linki do pomocnych stron – tych, z których ja zwykle korzystam. Dzielę się też z Wami informacją o aplikacjach mobilnych, z których korzystam w podróżach, nie tylko tych włoskich. Wszystko podzieliłam na czytelne bloki tematyczne.

 

Ułatwieniem w planowaniu podróży będzie dla Was również INTERAKTYWNA MAPA WŁOCH. Dlaczego interaktywna? Bo po kliknięciu na dymki na mapie zostaniecie przekierowani bezpośrednio do artykułów na temat wybranego miejsca. Jeśli lubicie piękne panoramy miast zapraszam Was do wpisu MOJE ULUBIONE MIEJSCA WIDOKOWE w Rzymie, Florencji, Neapolu, Bolonii i Mediolanie. Oczywiście „zmapowane” bo lubię mapki. :)

 

Zachęcam Was do zaglądnięcia do wpisu bijącego rekordy popularności - JAK OSZCZĘDZIĆ W PODRÓŻY PO WŁOSZECH. Znajdziecie tu szereg informacji jak tanio podróżować po Włoszech, jak obniżyć koszty podróży, kiedy wejść za darmo do muzeów, gdzie zjeść dobrze, tanio i dobrze się bawić nie wydając ani euro.

 

W najbliższym czasie zobaczycie tu kolejne okienka z nowymi tematami. A w międzyczasie podsyłam Wam wpis o tym, że czasami najlepiej zorganizowana podróż może okazać się szeregiem niespodzianek. W takim momencie, pomimo świetnego planu, trzeba po prostu włączyć tryb „kreatywność” i z uśmiechem podróżować dalej.

 

Jeśli macie jakieś dodatkowe pomysły i komentarze PISZCIE i podzielcie się wiedzą z innymi włoskimi podróżnikami!

Miłego podróżowania!

 • Jarek R.

  A może coś o restauracjach, jedzeniu na ulicy, tak popularnym we Włoszech itp ?

 • Podrozniczka

  Świetny pomysl. Znalazłam naprawdę masę przydatnych informacji. Konkrety to jest to co w podróży przydaje się najbardziej

  • Dziękuję :) Mam nadzieję, że informacje będą przydatne w podróży!

 • Irena
  • Świetnie, dziękuję za pierwsze podpowiedzi Waszych miejsc noclegowych :). Jedna uwaga: wrzucajcie, proszę, swoje propozycje pod stroną „Organizacja noclegów” bo wtedy będzie czytelniej dla wszystkich :)

 • Znakomity pomysł. Przesyłamy i czekamy na dalsze praktyczne informacje z Włoch!

 • Kamil

  A San Marino bardzo różni się cenowo?