nowe 10 euro

Nowe, świeżutkie i pachnące 10 euro już weszło do obiegu. Zaprezentowane na początku roku zostało wypuszczone do obiegu 23 września. I jak zwykle z nowostkami bywa każdy podejrzliwie patrzy co to za pieniądz. Niby minął już miesiąc ale tak naprawdę dopiero dopiero teraz wszyscy się spostrzegli, że mamy nowość. Może dlatego, że ponoć nie wprowadzano banknotu jednocześnie tylko stopniowo w poszczególnych krajach.

W każdym razie w tym tygodniu przy kasie nadal tematem numer 1 jest EURO. Włosi zgodnie przyznają, że wygląda jak fałszywka. Sami oceńcie jak się Wam podoba:)

nowe 10 euro
nowe 10 euro

 

Po banknocie widać jak w ostatniej dekadzie rozwinęła się strefa euro. W serii wypuszczonej w 2002r.  były napisy w pięciu językach. Teraz już w dziewięciu. Pewnie dlatego w spocie reklamującym (choć nie wiem czy to dobre słowo – po co reklamować pieniądze skoro z popytem na niego problemu nie ma) bohaterami są Europejczycy mówiący różnymi językami.

Co się nie zmieniło to podpis Draghi’ego – ciągle ten sam:). To oznacza, że prawdopodobnie jego podpis jest najpopularniejszym podpisem w Europie!

nowe 10 euro
i podpis ciągle ten sam
  • Lenka

    Prawdę powiedziawszy chyba bym się nawet nie spostrzegła, że mam nowe euro. Bardzo podobne. Choć pewnie poziom zabezpieczeń dużo lepszy.